21 Aralık 2010 Salı

BUGÜN'E YOLCULUĞUM

      Bulunduğum yere, konuma ,duruma  bakınca şimdiye kadar bütün yaptıklarımı,
 yaşadıklarımı film şeridi gibi düşününce,
     Şimdi’ye  seçimlerimle geldiğimi farkettim… Şimdi tam da burada olmam içinmiş,tüm yaşadıklarım.
     Tabi bu algım ve bilincimle  değerlendirince daha önceki çoğu seçimimi beğenmiyorum,ama biliyorum ki o zaman ki bilincimle ve algımla yapabileceğimin en doğrusunu yapmışım,bu zamanda durup değil yıllar, günler öncesini bile yargılamak doğru değil bana göre,her an değişimin sürekliliğini bilerek hem de.
     Bir arkadaşım katıldığı bir seminerde konuşmacının yaşamak istediklerinizi gerçekleştirmeye çalışın, zaman geçtiğinde yapmadıklarınız için pişman bile olacak vaktiniz kalmayabilir. dediğini anlatmıştı.
    Bazen arkadaş sohbetinde bir kelime ,günlük hayatta bir görüntü,tiyatroda bir replik ,okuduğumuz bir kitapta bir cümle ışık yakar bize, bilinçaltında ya da bilinçli aradığımız bir soruya yanıt gibi gelir.
   Bir kitabı  farklı aralıklarla okuduğunuzda o an’ki ruhsal ,bilişsel durumunuza göre farklı algılarsınız  hani,
   Bende  daha bilinçli olarak seçimler yapmaya çalışıyorum,hayat yolculuğumda keşke yerine iyi ki demeyi seçtiğimden,
   O meşhur Okyanus kıyısındaki Denizyıldızı hikayesini bilmem kaçıncı kere okuduklarımdan birinde kendimi kendim Okyanus’a attığım bir Denizyıldızı gibi hissettim.Deniz deryaydı ortalık ben bir kaşık suda boğulmak üzereydim bana göre,üstelik bir kaşık suyun sadece bir kaşık su olduğunun farkında değildim sanki
   Zaman zaman yine kıyıya yaklaştım ,hatta karaya vurdum.. 
   Ama her zaman  Okyanusa gittim....

                  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder